INAUGURACJA JUBILEUSZOWEGO ROKU MIŁOSIERDZIA W GNIEŹNIE

13 grudnia 2015

W tym dniu siostry pallotynki ze wspólnoty w Gnieźnie wzięły udział we Mszy św. inaugurującej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia w archidiecezji gnieźnieńskiej, której przewodniczył i homilie wygłosił Prymas Polski abp. Wojciech Polak. Eucharystię poprzedziła procesja z kościoła franciszkanów oraz uroczyste otwarcie przez Prymasa Polski XII-wiecznych Drzwi Gnieźnieńskich – najstarszej Bramy Miłosierdzia w Polsce.

Czytaj więcej...

SYMPOZJUM (28-29 listopada 2015)

SYMPOZJUM

W dniach 28-29 listopada 2015 roku s. now. Justyna Radulska oraz postulantka Monika Graw wraz z s. Jolantą Groszczyk i s. Zofią Świątkowską wzięły udział w XVI Sympozjum zorganizowanym przez Instytut Pallottiego w Konstancinie-Jeziornej.

Czytaj więcej...

WARSZTATY KATECHETYCZNE W GNIEŻNIE (6-7 listopada 2015)

WARSZTATY KATECHETYCZNE W GNIEŻNIE (6-7 listopada 2015)

Postulantka Monika Graw oraz s. now. Justyna Radulska w dniach 6-7 listopada 2015 razem
z 35 katechetami z archidiecezji gnieźnieńskiej wzięły udział w warsztatach katechetycznych współorganizowanych przez Wydział Katechetyczny Kurii Gnieźnieńskiej oraz Wydawnictwo WAM.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE W GNIEŹNIE (19 października 2015)


SPOTKANIE W GNIEŹNIE

Dnia 19.10.2015 r, w Tygodniu Misyjnym, który w Polsce przeżywamy pod hasłem: „Od nawrócenia do misji” dziewięcioosobowa delegacja Sióstr Pallotynek,
ze wspólnoty w Gnieźnie wzięła udział w Spotkaniu Rodziny Radia Maryja w parafii bł. Jolenty w Gnieźnie. Tematem spotkania była: „Misja Świętego Wojciecha nadal trwa! Co możemy zrobić dla misji?”.

Czytaj więcej...

INAUGURACJA ROKU FORMACYJNEGO MIĘDZYZAKONNEGO OŚRODKA FORMACJI POCZĄTKOWEJ


INAUGURACJA ROKU FORMACYJNEGO MIĘDZYZAKONNEGO OŚRODKA FORMACJI POCZĄTKOWEJ

W czwartek 8 października 2015 r. postulantka Monika Graw uczestniczyła w inauguracji roku formacyjnego w Międzyzakonnym Ośrodku Formacji Początkowej. W tym roku po raz pierwszy inauguracja miała miejsce w Morasku, w Domu Rekolekcyjnym św. Józefa, gdzie przez cały rok odbywać się będą wykłady dla postulantek.

Czytaj więcej...

SYMPOZJUM BIBLIJNO-MISJOLOGICZNE (3 października 2015)


SYMPOZJUM BIBLIJNO-MISJOLOGICZNE

W sobotę 3 października 2015 roku s. now. Justyna Radulska oraz postulantka Monika Graw razem z mistrzynią s. Jolantą Groszczyk wzięły udział w Sympozjum Biblijno-Misjologicznym zorganizowanym w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie z okazji 50-lecia zakończenia Soboru Watykańskiego II.

Czytaj więcej...

ZELIA I LUDWIK MARTIN


ZELIA I LUDWIK MARTIN

W dniach 20-27 września 2015 roku wspólnota Sióstr „Domu pod Lasem” w Gnieźnie gościła u siebie ikonę oraz relikwie błogosławionych Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Była to szczególna okazja, aby przez wstawiennictwo bł. Zelii i Ludwika modlić się za nasze rodziny oraz Synod Biskupów. By z ufnością prosić, aby rodziny stały się „środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy oraz autentycznymi szkołami Ewangelii i małymi Kościołami domowymi” (modlitwa do Świętej Rodziny).

Czytaj więcej...

LITURGICZNE WSPOMNIENIE IMIENIA MARYI

12 września 2015

W sobotę, w dniu imienin Maryi (Liturgiczne Wspomnienie Imienia Maryi) wspólnota Sióstr Pallotynek uroczyście obchodziła ten dzień. Siostry świętowały wspólne imieniny, bowiem każda siostra przy wstąpieniu do zgromadzenia przyjmuje, jako pierwsze imię Maria.

Czytaj więcej...

JAK POWIEDZIEĆ RODZICOM O POWOŁANIU?

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

ŚWIADECTWO KINGI


ŚWIADECTWO KINGI

Pierwszy raz byłam na takich rekolekcjach. Bardzo mi się podobało. Mała liczba osób biorących udział w nich zaskoczyła mnie, ale to sprawiło, że się trochę otworzyłam. Poza mną były jeszcze 4 dziewczyny. Każda inna, każda z inną historią. Rozmawiałyśmy wieczorami.

Co do organizacji rekolekcji, cieszę się, że został zaproszony ksiądz, który prowadził konferencje. Miałyśmy również możliwość wypowiadania własnych refleksji, myśli. Było nas mniej, dlatego mogłyśmy się lepiej poznać, lepiej zapamiętać słowa koleżanki. Czułam, że wypowiadanie się publicznie, sprawiało każdej z nas jakąś trudność. To nas na pewno trochę nauczyło mówić o Bogu w większym gronie niż dotychczas.

Czytaj więcej...

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ