ŚWIADECTWO MISYJNE Z KONGO

Pisać o Afryce, to pisać o biedzie i pięknie.

Republika Demokratyczna Konga, w którym pracuję jest jednym z największych i zarazem jednym z najuboższych krajów afrykańskiego kontynentu. Pomimo demokratycznych przemian w ostatnich latach zwykłym ludziom żyje się w Kongo bardzo ciężko. Choć oficjalnie zakończyła się trwająca długie lata wojna z Rwandą i rebeliantami, to tak naprawdę całe wioski są nieustannie ofiarami grasujących partyzantów w naszym przygranicznym rejonie. Utrudnia ona ludziom powrót do normalnego życia.

Czytaj więcej...

MISJA SIÓSTR PALLOTYNEK W KAMERUNIE

Drodzy Przyjaciele misji.

Afryka pozostawia bardzo mocny ślad w sercu każdego, kto miał możliwość poznać ten kontynent z bliska. Chciałabym Was wszystkich, którzy pomagacie dzieciom i biednym w Kamerunie, wprowadzić w afrykański klimat i przybliżyć tamtejszych ludzi oraz warunki, w jakich żyją. Chciałabym także pokazać Wam z bliska pracę i trud misjonarzy i misjonarek, których wspieracie waszą modlitwą i ofiarami.

Czytaj więcej...

ŚWIADECTWO MISYJNE S. ANITY

NKOL-AVOLO - KAMERUN: Z misji

U nas w Kamerunie znów pada jak przystało na porę deszczową, tak ma być aż do grudnia, a później zacznie się pora suszy i upałów. Mimo że pada, to jest bardzo ciepło i parno. Po deszczu i burzy ziemia paruje i jest bardzo wilgotne powietrze. Ale póki co aż tak mocno nie odczuwam klimatu. Często w Polsce jest bardziej gorąco niż w Kamerunie. Komary też mnie póki co omijają. Oby było to jak najdłużej. Dużo jest gadów. Z nami w domu mieszkają jaszczurki, szczury i czasem jakiś zbłąkany wąż. Ja jeszcze nie spotkałam takiego nieproszonego gościa. W Kamerunie noc zaczyna się każdego dnia już o 18-tej, a dzień rozpoczyna o 6 rano. Więc wieczorem żeby wyjść na podwórko to tylko z lampą, tak samo i w domu. Nie ma dnia żeby nam nie wyłączono prądu.

Czytaj więcej...

DLACZEGO PALLOTYNKI?

Co to właściwie jest powołanie? To głos, który zachęca do takiego, a nie innego wyboru i który go zaprasza do pójścia za Chrystusem. Nie jest to głos ludzki lecz wewnętrzny, słyszany raczej w sercu. I tak było w moim odkrywaniu powołania.

Czytaj więcej...

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ