ŚWIADECTWO 1

Tegoroczne czuwanie młodzieży pallotyńskiej w Częstochowie było dla mnie ogromnym przeżyciem. Przede wszystkim w związku z samym jego tytułem: „Na chwałę…”. Pomogło mi ono bardziej zagłębić się w duchowość pallotyńską. Oprócz tego było poniekąd kontynuacją Pallotyńskiego Spotkania Młodych, które odbyło się pod koniec sierpnia w Ołtarzewie. Pomimo dużej różnorodności wiekowych uczestników można było wyczuć jedność, ducha modlitwy i zasłuchania w słowa głoszących konferencje.

Późniejsza adoracja Najświętszego Sakramentu wzbogacona o śpiew i rozważania była dla mnie również bardzo istotnym doświadczeniem rozmowy w głębi serca z Panem Bogiem, oddawania Jemu tego, co jest często trudne, co uważam za niegodne Jego uwagi. Wiem, że podczas tego czuwania doświadczyłam Jego ogromnej i głębokiej obecności, nie tylko w Najświętszym sakramencie, ale we mnie samej i w każdym człowieku będącym bliżej mnie lub dalej; ze wszystkimi swoimi zagmatwanymi sytuacjami, problemami, zranieniami; z całą historią swojego życia.

Pięknym dopełnieniem tego czuwania było dla mnie rozesłanie, które dało mi możliwość zauważenia głębi jedności chrześcijańskiej i pallotyńskiej. Był to moment gdy księża, bracia i siostry Pallotynki odnowili swoje przyrzeczenia i śluby, po czym również młodzież mogła złożyć ofiarowanie Bogu własnego życia i tego wszystkiego, co ono ze sobą niesie. I to było dla mnie najgłębsze potwierdzenie tego, że człowiek żyjący jest naprawdę chwałą Boga, nawet jeśli w wielu sytuacjach tego nie pokazuje i nie prezentuje.

Justyna Radulska – postulantka

ŚWIADECTWO 2

Pierwszy raz w tym roku byłam na pallotyńskim czuwaniu młodych w Częstochowie. Wcześniej jakoś nie było okazji, aby się wybrać na takie czuwanie. Jadąc tam nie miałam żadnych oczekiwań ani konkretnej intencji. Jednak Pan Bóg jak zawsze potrafi zaskoczyć i poprowadzić drogą swojego planu. Tak właśnie przeżyłam to czuwanie.

Czułam, że to Pan Jezus przeprowadza mnie przez konkretne punkty programu, jakie były zaplanowane podczas tego czuwania. To On od momentu pierwszej konferencji działał w moim sercu. Każde słowo wypowiedziane w konferencjach dotykało mego serca i je uwrażliwiało na Jego obecność.

Już sam temat czuwania „Chwałą Boga żyjący człowiek” wzbudził we mnie ogromne pragnienie zanurzenia, narodzenia się na nowo w Chwale Bożej. Podczas już samego czuwania przed obrazem Maryi w moim sercu czułam obecność Boga Ojca, jak przytula mnie do siebie i cieszy się z mojej obecności. Poczułam wtedy taką wolność, że nic teraz nie musze robić wystarczy, że jestem. Moje serce było przepełnione radością i pokojem. Radością wypływającą z miłości, jaką obdarza mnie Bóg Ojciec.

Monika – postulantka

ŚWIADECTWO 3

Tegoroczne Pallotyńskie Czuwanie Młodych było dla mnie nowym i zarazem bardzo ciekawym doświadczeniem. Po raz pierwszy mogłam wziąć udział w tym przedsięwzięciu, które zwołuje na jeden wieczór rzesze młodych chcących budować Pallotyńską wspólnotę i być bliżej Boga.

Najbardziej w pamięci wyryły mi się emocje, które towarzyszyły wszystkim zebranym podczas koncertu Pallotyńskiej Diakonii Muzycznej. Moc i słowa wykonywanych pieśni miały w sobie cos takiego, że człowiek nie potrafił siedzieć i tylko biernie uczestniczyć w występie. Każdy przez wykonywaną muzykę brał aktywny udział włączając się w śpiew i taniec. Było to dla mnie niesamowite doświadczenie.

Bardzo mi się także podobało już samo czuwanie w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Tamtejsza atmosfera i zaangażowanie w modlitwę zebranych, bardzo pomagało w modlitwie, ale także w refleksji nad swoim podejściem do wiary i wielu innych przemyśleń.

Także głoszone podczas spotkania konferencje dawały kolejny pretekst żeby zastanowić się nad samym sobą i tym jak chwalę Boga poprzez swoje życie. Uczestnictwo w tym czuwaniu bardzo pomogło mi i myślę, że jeszcze wielu innym uczestnikom w pogłębieniu swojej więzi z Bogiem i znalezieniu sposobu na wychwalanie Boga poprzez własne życie.

Małgorzata Danielewska

ŚWIADECTWO 4

Tegoroczne Pallotyńskie Czuwanie Młodych w Częstochowie, było moim pierwszym. Pojechałam z nadzieją, że będę mogła się wyciszyć i dobrze spożytkować ten czas na modlitwie. Do tej pory znałam księży Pallotynów z widzenia – zawsze szczerze uśmiechnięci i serdeczni – oraz ze wspomnień z dzieciństwa – kiedy to na spotkaniach biblijnych pokazywali mi biblię i uczyli, że każdy z nas ma swojego patrona i może zostać świętym tak jak on.

Kiedy dotarłam na miejsce, szybko przekonałam się, że... czuję się między tymi wszystkimi obcymi przecież dla mnie ludźmi, jak w rodzinie. Księża i siostry – cała wspólnota pallotyńska ujęła mnie swoją szczerością i radością wyznawania wiary. Ci ludzie nie tylko mówią o Miłości, jaką jest dla nich Bóg, ale tę Miłość naprawdę w ich towarzystwie czułam. Serdeczny uścisk ręki, pomoc kiedy nie było jak wrócić w nocy do domu, najszczerszy uśmiech i zwyczajny gest...

Uwielbienie Boga bez zażenowania, że nie wypada czy że inni patrzą – po prostu Wiara i Miłość – tym właśnie było dla mnie spotkanie w Częstochowie. W towarzystwie. w którym czuć zaufanie i troskę o drugiego człowieka – o brata i o siostrę – bigos smakuje lepiej, kilometry nie wydają się tak długie, noc jest całkiem jasna, radość wszechobecna, a pragnienie życia na Chwałę Boga jeszcze większe!

Bóg zapłać!

Monika Nawrot
Święta Katarzyna

ŚWIADECTWO 5

Czuwanie wypadło wprost rewelacyjnie !!! :) Już na samym początku zostaliśmy powitani bardzo serdecznie w Dolinie Miłosierdzia.

Spotkanie minęło w duchu wzajemnej miłości i wspólnoty. Nie było nawet czasu, by się nudzić :) Wiele radości dodawał wspólny taniec, śpiew i modlitwa- której nie mogło przecież zabraknąć!

Uczestnictwo w czuwaniu wniosło mi ogrom światła na drodze poznania siebie i mojego ''miejsca w świecie''... Pomogło obrać kurs, dało nową nadzieję i siły do dalszych poszukiwań. Pomocne w tym było również wysłuchanie 2 konferencji i świadectw-jakże wspaniałych, szczerych; dających pewną naukę i nową motywację! :) Pomimo, iż na takim spotkaniu byłam pierwszy raz, śmiało mogę powiedzieć, że Pallotyńskie Czuwania Młodych są suuuuper!!! i godne polecenia :)

Na Chwałę ! ! !

Kasia ze Świętej Katarzyny

ŚWIADECTWO 6

W tym roku po raz pierwszy mogłam uczestniczyć w Pallotyńskim Czuwaniu Młodych w Częstochowie. Było to dla mnie niesamowite przeżycie. Najbardziej zapadły mi w pamięć słowa usłyszane podczas dwóch konferencji. O tym, że człowiek żyje w Chwale Bożej oraz aby żyć pełnią życia i z mocą Bożą wykorzystywać każdy dzień.

Duże wrażenie wywarło na mnie świadectwo wokalistki Kasi, a koncert Pallotyńskiej Diakoni Muzycznej był źródłem wielkiej radości i wspaniałej wspólnej zabawy na Chwałę Panu. Największym przeżyciem była dla mnie adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której hasło tegorocznego czuwania „Chwałą Boga żyjący człowiek” pomogło mi dokonać refleksji i pochylić się nad wieloma sprawami. Ważną częścią spotkania w Częstochowie było dla mnie także nabożeństwo rozesłania, podczas którego uczestnicy zawierzali swoje życie Bogu.

Choć spotkanie trwało tylko kilka godzin, było dla mnie bardzo ważnym i owocnym wydarzeniem. Z radością czekam na kolejne!

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ