ŚWIADECTWO 4

Tegoroczne Pallotyńskie Czuwanie Młodych w Częstochowie, było moim pierwszym. Pojechałam z nadzieją, że będę mogła się wyciszyć i dobrze spożytkować ten czas na modlitwie. Do tej pory znałam księży Pallotynów z widzenia – zawsze szczerze uśmiechnięci i serdeczni – oraz ze wspomnień z dzieciństwa – kiedy to na spotkaniach biblijnych pokazywali mi biblię i uczyli, że każdy z nas ma swojego patrona i może zostać świętym tak jak on.

Kiedy dotarłam na miejsce, szybko przekonałam się, że... czuję się między tymi wszystkimi obcymi przecież dla mnie ludźmi, jak w rodzinie. Księża i siostry – cała wspólnota pallotyńska ujęła mnie swoją szczerością i radością wyznawania wiary. Ci ludzie nie tylko mówią o Miłości, jaką jest dla nich Bóg, ale tę Miłość naprawdę w ich towarzystwie czułam. Serdeczny uścisk ręki, pomoc kiedy nie było jak wrócić w nocy do domu, najszczerszy uśmiech i zwyczajny gest...

Uwielbienie Boga bez zażenowania, że nie wypada czy że inni patrzą – po prostu Wiara i Miłość – tym właśnie było dla mnie spotkanie w Częstochowie. W towarzystwie. w którym czuć zaufanie i troskę o drugiego człowieka – o brata i o siostrę – bigos smakuje lepiej, kilometry nie wydają się tak długie, noc jest całkiem jasna, radość wszechobecna, a pragnienie życia na Chwałę Boga jeszcze większe!

Bóg zapłać!

Monika Nawrot
Święta Katarzyna

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ