JUNIORAT

Juniorat to etap ćwiczenia się w odpowiedzialnym życiu członka Wspólnoty, aż do złożenia wieczystej profesji.

  czas: 6 lat

   miejsce: w różnych Wspólnotach Zgromadzenia

 sluby: co roku na nowo

 prace: różne zadania apostolskie na terenie domu i poza nim; studia przygotowujące do pracy

Siostry Juniorystki określony czas w tygodniu przeznaczają na formację pod opieką swojej Przełożonej. Ponadto kilka razy w roku uczestniczą w zjazdach organizowanych przez Wychowawczynię Junioratu.

Okres ten powinien dac siostrze mozliwosc do coraz doskonalszego zharmonizowania powołania osobistego z charyzmatem Zgromadzenia i do wypróbowania tego w codziennym zyciu.

(ZŻ 34)


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ