MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI CZŁONKÓW DDP

Drodzy członkowie dzieła Duchowej Pomocy Powołanym!

„Módl się sam i staraj się o modlitwy innych,

aby wszystkie narody całego świata

 usposobiły się do wszystkich łask, darów i zmiłowań Niebieskiego Ojca,

aby wszystkim wyszły one na dobre, zgodnie z wolą Bożą”

św. Wincenty Pallotti

Pragniemy poinformować, że dnia 29 listopada 2014 r. o godz.: 700 w Domu Formacyjnym Sióstr Pallotynek w Gnieźnie przy ul. Hożej 31, zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich członków dzieła Duchowej Pomocy Powołanym. W naszej wspólnocie będziemy modlić się  o Boże błogosławieństwo dla Was i Waszych rodzin.

Dziękujemy Wam za Waszą modlitwę i ofiarowane cierpienia w intencji powołań i zapewniamy o naszej duchowej jedności.

Siostry Pallotynki

PALLOTYŃSKIE CZUWANIE MŁODYCH - RELACJA


 

STANĄĆ W CHWALE BOŻEJ

Pallotyńskie Spotkanie Młodych pod hasłem „Chwałą Boga żyjący człowiek” już za nami. Na Jasną Górę przybyło ponad 400 młodych ludzi, by pośród śpiewu, a nawet tańca, w modlitwie i słuchaniu Słowa ODNAJDYWAĆ SIEBIE SAMYCH PRZED BOGIEM I WE WSPÓLNOCIE. Rozpoczęliśmy spotkaniem i Koronką do Bożego Miłosierdzia w Pallotyńskiej Dolinie Miłosierdzia, a po kolacji, czyli po wspaniałym bigosie przeszliśmy na Jasną Górę, by tam uczestniczyć w Koncercie Ewangelizacyjnym w wykonaniu naszej diakonii muzycznej pod przewodnictwem ks. Radosława. Jedna z wokalistek Kasia poruszyła nas pięknym świadectwem o tym jak MIŁOŚĆ I MUZYKA ODMIENIŁY JEJ ŻYCIE. Ks. Krzysztof Wernicki w swojej konferencji POSTAWIŁ NAS W OBECNOŚCI CHWAŁY BOŻEJ, która od tej chwili, spotęgowana jeszcze radością koncertu, wyraźnie promieniowała wśród nas aż do końca spotkania.

KRÓLEWSKI DZIEDZIC PRZED MADONNĄ

Sercem całości czuwania było TRWANIE PRZED OBRAZEM MADONNY W KAPLICY MATKI BOŻEJ. Cicha modlitwa, kolejne rozważanie, Adoracja Najświętszego Sakramentu, śpiew skupiały nas wokół przeżywania prawdy, że każdy Z NAS JEST KRÓLEWSKIM DZIEDZICEM STWORZONYM NA CHWAŁĘ BOŻĄ. W konferencji s. Danuty Pallotynki byliśmy zaproszeni, by rozpoznać w sobie to królewskie pochodzenie jako dzieci Boga Ojca oraz POCZUĆ W SOBIE MOC ŻYCIA, jakie Bóg nam daje. Klerycy Pallotyńskiego Seminarium prowadzili czas Adoracji, podczas której wielu z nas „ODZYSKAŁO ŻYCIE” w sakramencie pokuty i pojednania. A potem różaniec, przygotowany przez młodzież, który płynął lekko, jakby trochę zatrzymując zgromadzonych w czasoprzestrzeni. Po północy rozpoczęła się Eucharystia.25 kapłanów pod przewodnictwem ks. Adama Kamizeli składało Najświętszą Ofiarę, która postawiła nas przed nie lada dylematem: Trzeba mieć powód, aby żyć.

Trzeba mieć dla kogo żyć…

W nabożeństwie końcowym animowanym przez postulantki Sióstr Pallotynek, wypowiedzieliśmy uroczyście, dla kogo żyjemy. Księża, bracia Pallotyni i Siostry Pallotynki głośno wyznawali wobec wszystkich: „ poświęcam się Bogu, mojemu Panu… Chcę żyć w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie…”

A wszyscy uczestnicy, każdy jak potrafił, zawierzaliśmy siebie Bogu, by żyć tak, jak głosi napis na pallotyńskim Krzyżyku: AIDG (łac.) czyli: NA NIESKOŃCZONĄ CHWAŁĘ BOGA.

 

Drogi bracie i siostro, odmów razem z nami tę modlitwę.

Boże Miłości Nieskończona i Nieskończone Miłosierdzie,

Oddaję się Tobie w niewolę Miłości.

Weź mnie całego.

 

Umacniaj moją wiarę i nadzieję,

Bym nosząc w sobie Boże Życie

Każdym czynem i słowem

Świadczył o Twojej obecności.

 

Chcę być CZŁOWIEKIEM ŻYJĄCYM!

W Tobie i z Tobą.

Ad infinitam Dei Gloriam!

Na Nieskończoną Chwałę Bożą!

Siostra Pallotynka

 


POZNAJ ŚWIADECTWA OSÓB  UCZESTNICZĄCYM W TYM WYDARZENIU


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ