ŚWIADECTWO 5

Czuwanie wypadło wprost rewelacyjnie !!! :) Już na samym początku zostaliśmy powitani bardzo serdecznie w Dolinie Miłosierdzia.

Spotkanie minęło w duchu wzajemnej miłości i wspólnoty. Nie było nawet czasu, by się nudzić :) Wiele radości dodawał wspólny taniec, śpiew i modlitwa- której nie mogło przecież zabraknąć!

Uczestnictwo w czuwaniu wniosło mi ogrom światła na drodze poznania siebie i mojego ''miejsca w świecie''... Pomogło obrać kurs, dało nową nadzieję i siły do dalszych poszukiwań. Pomocne w tym było również wysłuchanie 2 konferencji i świadectw-jakże wspaniałych, szczerych; dających pewną naukę i nową motywację! :) Pomimo, iż na takim spotkaniu byłam pierwszy raz, śmiało mogę powiedzieć, że Pallotyńskie Czuwania Młodych są suuuuper!!! i godne polecenia :)

Na Chwałę ! ! !

Kasia ze Świętej Katarzyny

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ