ŚWIADECTWO 6

W tym roku po raz pierwszy mogłam uczestniczyć w Pallotyńskim Czuwaniu Młodych w Częstochowie. Było to dla mnie niesamowite przeżycie. Najbardziej zapadły mi w pamięć słowa usłyszane podczas dwóch konferencji. O tym, że człowiek żyje w Chwale Bożej oraz aby żyć pełnią życia i z mocą Bożą wykorzystywać każdy dzień.

Duże wrażenie wywarło na mnie świadectwo wokalistki Kasi, a koncert Pallotyńskiej Diakoni Muzycznej był źródłem wielkiej radości i wspaniałej wspólnej zabawy na Chwałę Panu. Największym przeżyciem była dla mnie adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której hasło tegorocznego czuwania „Chwałą Boga żyjący człowiek” pomogło mi dokonać refleksji i pochylić się nad wieloma sprawami. Ważną częścią spotkania w Częstochowie było dla mnie także nabożeństwo rozesłania, podczas którego uczestnicy zawierzali swoje życie Bogu.

Choć spotkanie trwało tylko kilka godzin, było dla mnie bardzo ważnym i owocnym wydarzeniem. Z radością czekam na kolejne!

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ