ŚWIADECTWO 2

Pierwszy raz w tym roku byłam na pallotyńskim czuwaniu młodych w Częstochowie. Wcześniej jakoś nie było okazji, aby się wybrać na takie czuwanie. Jadąc tam nie miałam żadnych oczekiwań ani konkretnej intencji. Jednak Pan Bóg jak zawsze potrafi zaskoczyć i poprowadzić drogą swojego planu. Tak właśnie przeżyłam to czuwanie.

Czułam, że to Pan Jezus przeprowadza mnie przez konkretne punkty programu, jakie były zaplanowane podczas tego czuwania. To On od momentu pierwszej konferencji działał w moim sercu. Każde słowo wypowiedziane w konferencjach dotykało mego serca i je uwrażliwiało na Jego obecność.

Już sam temat czuwania „Chwałą Boga żyjący człowiek” wzbudził we mnie ogromne pragnienie zanurzenia, narodzenia się na nowo w Chwale Bożej. Podczas już samego czuwania przed obrazem Maryi w moim sercu czułam obecność Boga Ojca, jak przytula mnie do siebie i cieszy się z mojej obecności. Poczułam wtedy taką wolność, że nic teraz nie musze robić wystarczy, że jestem. Moje serce było przepełnione radością i pokojem. Radością wypływającą z miłości, jaką obdarza mnie Bóg Ojciec.

Monika – postulantka

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ