ŚWIADECTWO 1

Tegoroczne czuwanie młodzieży pallotyńskiej w Częstochowie było dla mnie ogromnym przeżyciem. Przede wszystkim w związku z samym jego tytułem: „Na chwałę…”. Pomogło mi ono bardziej zagłębić się w duchowość pallotyńską. Oprócz tego było poniekąd kontynuacją Pallotyńskiego Spotkania Młodych, które odbyło się pod koniec sierpnia w Ołtarzewie. Pomimo dużej różnorodności wiekowych uczestników można było wyczuć jedność, ducha modlitwy i zasłuchania w słowa głoszących konferencje.

Późniejsza adoracja Najświętszego Sakramentu wzbogacona o śpiew i rozważania była dla mnie również bardzo istotnym doświadczeniem rozmowy w głębi serca z Panem Bogiem, oddawania Jemu tego, co jest często trudne, co uważam za niegodne Jego uwagi. Wiem, że podczas tego czuwania doświadczyłam Jego ogromnej i głębokiej obecności, nie tylko w Najświętszym sakramencie, ale we mnie samej i w każdym człowieku będącym bliżej mnie lub dalej; ze wszystkimi swoimi zagmatwanymi sytuacjami, problemami, zranieniami; z całą historią swojego życia.

Pięknym dopełnieniem tego czuwania było dla mnie rozesłanie, które dało mi możliwość zauważenia głębi jedności chrześcijańskiej i pallotyńskiej. Był to moment gdy księża, bracia i siostry Pallotynki odnowili swoje przyrzeczenia i śluby, po czym również młodzież mogła złożyć ofiarowanie Bogu własnego życia i tego wszystkiego, co ono ze sobą niesie. I to było dla mnie najgłębsze potwierdzenie tego, że człowiek żyjący jest naprawdę chwałą Boga, nawet jeśli w wielu sytuacjach tego nie pokazuje i nie prezentuje.

Justyna Radulska – postulantka

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ