NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W DOMU SIÓSTR PALLOTYNEK (17–19 listopada 2015)

NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W DOMU SIÓSTR PALLOTYNEK (17-19 listopada 2015)

W dniach 17-19 listopada 2015 r. wspólnota sióstr pallotynek w Gnieźnie przeżywała błogosławiony czas nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Górze Gargano. Przed tym wyjątkowym wydarzeniem siostry odprawiły nowennę.

 

Figura św. Michała Archanioła zawitała do naszego domu we wtorek, 17 listopada, o godz. 1730. Po powitaniu figury przez Siostrę Przełożoną i wystawieniu Najświętszego Sakramentu siostry odśpiewały Nieszpory. O godz. 2030 odmówiły Koronkę do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich i odśpiewały uroczysty Apel Jasnogórski z rozważaniem na zakończenie dnia, po którym rozpoczęło się czuwanie i adoracja do godz. 2400.

W programie nawiedzenia 18 listopada była: jutrznia o Aniołach, Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła. Cały dzień trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu. W łączności z Aniołami siostry modliły się różańcem. O godz. 1800 została odprawiona Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. Po Eucharystii siostry i wierni przyjęli Szkaplerz św. Michała Archanioła.

Nawiedzenie zakończyło się w czwartek, 19 listopada, uroczystą Eucharystią z Jutrznią o godz. 700 i Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi. O godz. 1000 litanią wspólnota pożegnała Figurę św. Michała. Siostra Przełożona podziękowała Bogu za ten czas modlitwy i czuwania. Za szczególną obecność św. Michała Archanioła w znaku tej figury, za Jego wstawiennictwo u Boga w naszych intencjach. Prosiła, aby czuwał nad naszą wspólnotą, całym zgromadzeniem, nad naszymi rodzinami, Kościołem, Ojczyzną, światem. Rządził nami, kierował i prowadził nas. Był naszym opiekunem, obrońcą, przewodnikiem, naszą siłą, ostoją i zwycięstwem. Abyśmy wraz z Nim mogli śpiewać pieśń uwielbienia: Któż jak Bóg!

Triduum modlitewne ze św. Michałem było dla naszej Wspólnoty wielkim darem Boga, pogłębiło naszą więź z "Przewodnikiem dusz do nieba". U stop Figury Archanioła modlili się z nami ks. bp Bogdan Wojtuś, kapłani, siostry z innych zgromadzeń, parafianie, dobrodzieje.

Kolejnym przystankiem na trasie pielgrzymowania Figury św. Michała Archanioła jest Wspólnota sióstr pallotynek w Gdańsku przy ul. Malczewskiego 144.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)


NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ