SPOTKANIE W GNIEŹNIE (19 października 2015)


SPOTKANIE W GNIEŹNIE

Dnia 19.10.2015 r, w Tygodniu Misyjnym, który w Polsce przeżywamy pod hasłem: „Od nawrócenia do misji” dziewięcioosobowa delegacja Sióstr Pallotynek,
ze wspólnoty w Gnieźnie wzięła udział w Spotkaniu Rodziny Radia Maryja w parafii bł. Jolenty w Gnieźnie. Tematem spotkania była: „Misja Świętego Wojciecha nadal trwa! Co możemy zrobić dla misji?”.

W programie było: Modlitwa Różańcowa w intencji dzieła misyjnego Kościoła – szczególnie za misjonarzy pochodzących z archidiecezji gnieźnieńskiej oraz przedstawienie misyjne pt. „List” w wykonaniu uczniów z Ognisk Misyjnych w Gnieźnie, świadectwa osób w różny sposób angażujących się w misje (Małżeństwo dla misji – świeccy misjonarze; katecheta dla misji; Dzieci dzieciom misji – przedstawiciel Ognisk misyjnych; Klerycy dla misji). Spotkanie zakończyła uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. kan. dr Franciszka Jabłońskiego – dyrektora diecezjalnego ds. misji i konsultora Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ