INAUGURACJA ROKU FORMACYJNEGO MIĘDZYZAKONNEGO OŚRODKA FORMACJI POCZĄTKOWEJ


INAUGURACJA ROKU FORMACYJNEGO MIĘDZYZAKONNEGO OŚRODKA FORMACJI POCZĄTKOWEJ

W czwartek 8 października 2015 r. postulantka Monika Graw uczestniczyła w inauguracji roku formacyjnego w Międzyzakonnym Ośrodku Formacji Początkowej. W tym roku po raz pierwszy inauguracja miała miejsce w Morasku, w Domu Rekolekcyjnym św. Józefa, gdzie przez cały rok odbywać się będą wykłady dla postulantek.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. pod przewodnictwem ks. bp Zdzisława Fortuniaka. Po uroczystej Mszy Św. Ksiądz Biskup spotkał się z postulantkami i mistrzyniami z pięciu Zgromadzeń Archidiecezji Poznańskiej (Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, Siostry Pallotynki, Siostry Zmartwychwstanki, Siostry Uczennice Krzyża, Siostry Serafitki). Ksiądz Biskup życzył uczestniczkom wytrwałości oraz otwartości na dary Ducha Świętego. Następnie był czas na wspólne zapoznanie się oraz integrację.

Międzyzakonny Ośrodek Formacji Początkowej (MOFP) oficjalnie rozpoczął swoją działalność 1 października 2009 roku. Został stworzony z myślą o kandydatkach i postulantkach żeńskich Zgromadzeń zakonnych Archidiecezji Poznańskiej. Obecnie należy do niego 15 osób. W Ośrodku podejmowane są wykłady z następujących dziedzin: Teologia dogmatyczna, duchowości, moralna, liturgika, historia Kościoła oraz psychologia. Wspólne wykłady są nie tylko okazją do pogłębienia wiedzy teologicznej i psychologicznej, lecz również umożliwiają zapoznanie się z charyzmatami innych zgromadzeń oraz zasadami ich życia.


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ