LITURGICZNE WSPOMNIENIE IMIENIA MARYI

12 września 2015

W sobotę, w dniu imienin Maryi (Liturgiczne Wspomnienie Imienia Maryi) wspólnota Sióstr Pallotynek uroczyście obchodziła ten dzień. Siostry świętowały wspólne imieniny, bowiem każda siostra przy wstąpieniu do zgromadzenia przyjmuje, jako pierwsze imię Maria.

Była to szczególna okazja do wdzięczności za otrzymane od naszej Matki dobro i pragnienie by bardziej wpatrywać się w Nią i Ją naśladować. Mszę Świętą w kaplicy domowej odprawił i homilię wygłosił bp. Bogdan Wojtuś.

Po wspólnym śniadaniu w refektarzu miłą niespodzianką było krótkie przedstawienie – współczesna wersja Czerwonego Kapturka przygotowane i wystawione przez siostrę nowicjuszkę Justynę i postulantkę Monikę.

 

Imię Twe dla Ciebie jedynie wybrane,

do żadnego innego na świecie niepodobne.

Choć może brzmi jak innych tysiące,

zawiera w sobie gwiazdy świecące i słońce.

 

Imię Twe, dziecko przez Boga nadane,

gdy w łonie swej matki znalazłaś mieszkanie.

Ona cię pilnie strzegła i pielęgnowała,

ona Ci miłość Moją przekazała.

 

Imię Twe Córko niepowtarzalne,

nigdy nie powtórzy się dla Mnie.

Będzie na zawsze jedyne i drogie,

tak piękne, choć jak polne kwiecie ubogie.

(S. M. Justyna Radulska)


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ