INAUGURACJA JUBILEUSZOWEGO ROKU MIŁOSIERDZIA W GNIEŹNIE

13 grudnia 2015

W tym dniu siostry pallotynki ze wspólnoty w Gnieźnie wzięły udział we Mszy św. inaugurującej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia w archidiecezji gnieźnieńskiej, której przewodniczył i homilie wygłosił Prymas Polski abp. Wojciech Polak. Eucharystię poprzedziła procesja z kościoła franciszkanów oraz uroczyste otwarcie przez Prymasa Polski XII-wiecznych Drzwi Gnieźnieńskich – najstarszej Bramy Miłosierdzia w Polsce.

Po zakończeniu uroczystości w Katedrze osoby konsekrowane wzięły udział w spotkaniu w naszym Domu pod Lasem. Po wspólnej Koronce do Miłosierdzia Bożego przedstawicielki zgromadzeń zakonnych w Gnieźnie wysłuchały konferencji o. Jacka Korsaka OFMConv., gwardiana i proboszcza wspólnoty franciszkanów w Gnieźnie. Po Adoracji Najświętszego Sakramentu siostry przeszły do sali teatralnej, gdzie mogły obejrzeć spektakl pt. „Król Wschodzącego Słońca”. przygotowany przez s. now. Justynę i post. Monikę. Spotkanie zakończono wspólną agapą w refektarzu sióstr.


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)


NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ