ŚWIADECTWO KINGI


ŚWIADECTWO KINGI

Pierwszy raz byłam na takich rekolekcjach. Bardzo mi się podobało. Mała liczba osób biorących udział w nich zaskoczyła mnie, ale to sprawiło, że się trochę otworzyłam. Poza mną były jeszcze 4 dziewczyny. Każda inna, każda z inną historią. Rozmawiałyśmy wieczorami.

Co do organizacji rekolekcji, cieszę się, że został zaproszony ksiądz, który prowadził konferencje. Miałyśmy również możliwość wypowiadania własnych refleksji, myśli. Było nas mniej, dlatego mogłyśmy się lepiej poznać, lepiej zapamiętać słowa koleżanki. Czułam, że wypowiadanie się publicznie, sprawiało każdej z nas jakąś trudność. To nas na pewno trochę nauczyło mówić o Bogu w większym gronie niż dotychczas.

Miła atmosfera, zabawy, scenki, które miałyśmy przygotować trochę nas rozluźniły. Poza tym podobały mi się rzeczy, które są pewnie na każdych rekolekcjach: rozdzielanie zadań, msze św., możliwość adorowania Jezusa. Zrobiłyśmy sobie pewnego wieczoru „wyjście” na dół do kaplicy w pidżamach :)

Jestem wdzięczna organizatorom również za list miłosny od Pana Boga, który otrzymałyśmy w Walentynki. Były tam cytaty z Pisma Św., słowa, które Ojciec skierował do swych dzieci. Wzięłam wtedy ten list i poszłam poczytać do kaplicy. Poczułam się niezmiernie kochana, potrzebna, wyjątkowa. Takimi właśnie jesteśmy dla Pana Boga. Łzy pojawiły się nie tylko w moich oczach. Uświadomiłam sobie jak cenni jesteśmy, jak bardzo Jezus nas umiłował.

Dziękuje za wspaniałe przeżycia i za słowa św. Wincentego.

Kinga z Gniezna

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ