CZ@T ZE SŁOWEM - RELACJA

15 czerwca 2014

Niedzielnym spotkaniem zakończyliśmy pierwszą część naszych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Tym razem było inaczej niż zawsze: smakowało już wakacjami :)

SPOTKANIE Z JEZUSEM

Spotkaliśmy się, jak zwykle, o godz. 1330, na rejestracji i przygotowaniu Mszy Świętej. Eucharystię odprawił ks. Marcin Kulczyński. I tu usłyszeliśmy wiadomość zarazem smutną, jak i radosną: ks. Marcin nie będzie już Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży w Gnieźnie, nie będzie więc regularnie uczestniczył w Cz@cie… :( Został sekretarzem ks. abp. Wojciecha Polaka – Prymasa Polski. :) Nowym Duszpasterzem, także tym towarzyszącym nam w przygotowaniach do ŚDM, został ks. Wojciech Orzechowski.

Po spotkaniu z Jezusem podczas Najświętszej Ofiary, mieliśmy czas, by z Nim się spotkać osobiście. Po krótkim wprowadzeniu do tematu przez s. Monikę Jagiełło, pozostaliśmy na indywidualnym Cz@cie ze Słowem – czyli na medytacji Słowa Bożego. Tajemnicą naszych serc pozostanie to, co nam wtedy powiedział Jezus … :)

SPOTKANIE Z LUDŹMI

Trzecia część spotkania odbyła się w zakonnym ogrodzie. Tu był czas na grillowanie i zabawy. Kuba, odpowiedzialny za część kulinarną, suszarką próbował rozżarzyć węgle, by smakowicie przygotowana kiełbaska choć przypominała taką usmażoną ;) Z sukcesem! Za to młodzież i siostry w tym czasie skakali, tańczyli i śpiewali. Czyżby chcieli zrobić w organizmach miejsce na nowe kalorie…?

Po smacznej obiado-kolacji zgromadziliśmy się przy figurze Matki Bożej i odśpiewaliśmy Litanię ku czci Serca Jej Syna. Najwytrwalsi pomogli

A CO W WAKACJE?

Na czas lipca i sierpnia zawieszamy nasze Cz@towanie, ale to nie znaczy, że nie ma szans na przygotowania do ŚDM! Zapraszamy do zapoznania się z tematami wakacyjnymi: Wyciszenie (STATUS: ‘ZARAZ WRACAM’) i Radość (ŁYKNIJ ŻYCIA!). Niecierpliwych zapraszamy na wakacyjny zjazd Cz@tu ze Słowem, który odbędzie się na Pallotyńskim Spotkaniu Młodych (już wkrótce rejestracja na czterodniowe warsztaty!). Pozostałym mówimy: do zobaczenia we wrześniu :)


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ