ŚDM W GNIEŹNIE I W KRAKOWIE

23 lipca 2016

W tym dniu wspólnota nowicjacka wzięła udział w wydarzeniach Dnia Centralnego w Gnieźnie, który odbył się w ramach ŚDM na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej. Dzień ten zapoczątkowała uroczysta Eucharystia na Wzgórzu Lecha, sprawowana pod przewodnictwem abp metropolity gnieźnieńskiego, Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. Po uroczystości wszyscy obecni zostali zaproszeni na wspólny obiad w ogrodach seminaryjnych, skąd każda grupa rozpoczęła tzw. Grę Miejską. W zamyśle tego punktu było zaznajomienie młodych z jak największym bogactwem historycznym i duchowym Gniezna. W ramach tejże gry młodzi mieli szansę by poznać zgromadzenia działające na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej. Siostry Pallotynki w Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie powiedziały młodym parę słów o charyzmacie zgromadzenia i założycielu.

Natomiast w dniach od 25 do 31 lipca 2016 roku siostry, jako wolontariuszki wzięły udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. W parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa siostry pomagały w przygotowaniach do przyjęcia grupy uczestników ŚDM ze Szwajcarii oraz Włoch. Zajmowały się organizacją posiłków dla pielgrzymów zakwaterowanych na terenie parafii oraz służyły, jako tłumaczki i przewodniczki.

Dzięki życzliwości serc naszych Sióstr Pallotynek w Krakowie siostry mogły uczestniczyć we wszystkich spotkaniach z Ojcem Świętym Franciszkiem na Błoniach i Brzegach. Siostry wzięły również udział we Mszy Świętej dla osób duchownych, świeckich, konsekrowanych oraz seminarzystów w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Podczas homilii szczególnie wybrzmiały słowa zachęty Papieża Franciszka, by otworzyć drzwi i wyjść ze swoich ograniczeń, z własnego „ja” i stracić swoje życie dla Chrystusa, by, jako uczniowie wyjść do braci z otwartym i delikatnym sercem, pełnym współczucia i przebaczenia.


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ