TY MASZ SŁOWA ŻYCIA - RELACJA

13 lutego 2014

Tego dnia do naszego domu na Hożej zawitała niewielka grupka dziewcząt: pięć gimnazjalistek i licealistek, z Poznania, Gniezna i Ożarowa Mazowieckiego przybyło na rekolekcje. W czasie obiadu, którym rozpoczął się nasz wspólny czas, spotkaliśmy się całą grupą wraz z ks. Wojtkiem Świderskim SAC i s. Agatą Hulak SAC – prowadzącymi rekolekcje.

Przyglądając się postaci Zacheusza i odgrywając postacie, o których mowa jest we fragmencie z Ewangelii św. Łukasza, uczestniczki próbowały odkryć, co im utrudnia spotkanie z Jezusem. Pełen ciszy i skupienia czas wspólnych zajęć i modlitwy, przerwały salwy śmiechu, które pojawiły się podczas Pogodnego Wieczoru. Wraz z s. Moniką, s. Pauliną – nowicjuszką oraz postulantkami: Justyną i Kingą poznawaliśmy się nawzajem, przeprowadzając krótkie wywiady, a także bawiliśmy się. Siostry podzieliły się również tym, co na co dzień robią w postulacie i w nowicjacie.

Drugi dzień poświęcony był osobistemu spotkaniu z Panem Bogiem. Pomagały w tym konferencje ks. Wojtka, wprowadzenie do medytacji. Były to Walentynki. Każda uczestniczka otrzymała miłosny list od Pana Boga. Ciekawe, jakimi słowami na niego odpisała… :) Był również czas na spowiedź czy rozmowę z s. Danutą – wychowawczynią postulatu lub z s. Agatą. Tego dnia wybraliśmy się również na spacer po Starówce oraz na gorącą czekoladę.

Czas rekolekcji zakończył się symbolicznym zejściem z drzewa i przyjęciem Jezusa do swojego domu, do domu swego serca. Dla każdej z dziewcząt oznacza to co innego. Ważne jednak, by każda – najlepiej jak potrafi – pielęgnowała nową relację. Uczestniczki rozjechały się do swoich domów 15 lutego z nadzieją, że Jezus będzie przemieniał ich serca.

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ