REKOLEKCJE DLA WSPÓLNOTY RODZIN ZE STAROGARDU GDAŃSKIEGO

23-25 maja 2014

Niemal sto osób przybyło ze Starogardu Gdańskiego do Laskowic Pomorskich na rekolekcje Wspólnoty Rodzin. Czas weekendowego skupienia Rodziny te przeżywają dwa razy do roku już od 10 lat. Wtedy – w kilka rodzin z malutkimi dziećmi, dziś – jako potężna wspólnota, w której najmłodsza członkini ma… 9 miesięcy. O najstarszych trudno mówić, bo najstarsza młodzież pewnie jest niewiele młodsza od najmłodszych rodziców, a najstarsi rodzice niedawno zostali dziadkami…

Rekolekcje o Miłosierdziu Bożym prowadził ks. Tomasz Idczak SAC. W konferencjach dla dorosłych (oddzielnie: mam i tatusiów, żeby zapewnić opiekę przedszkolakom) przypominał o znaczeniu Godziny Miłosierdzia i Koronki do Miłosierdzia Bożego. Dorosłym towarzyszyła także s. Anna Ozon SAC.

Nowością dla wspólnoty było zaangażowanie nowych sióstr pallotynek. S. Agata Hulak SAC prowadziła spotkania o Matce Bożej dla młodzieży gimnazjalnej, a post. Justyna Radulska pomogła w katechezach dla dzieci ze szkoły podstawowej. Młodzież została zaproszona do spotkania z Maryją. Przypominaliśmy sobie ważne wydarzenia z życia naszej Matki i sposoby, jakimi Ją nazywamy. Rozważaliśmy historię dwunastoletniego Jezusa w świątyni. Przyglądaliśmy się uczuciom Jezusa i Jego Matki. Odnosiliśmy te wydarzenia do współczesności i zastanawialiśmy się nad naszymi relacjami z Rodzicami. Obejrzeliśmy film, w którym z bliska mogliśmy zobaczyć, jak zachowywała się Maryja w różnych sytuacjach.

Cały czas rekolekcji upłynął także na wspólnej modlitwie (młodzież z pomocą s. Agaty przygotowała wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu) oraz na zabawach na świeżym powietrzu. Dzieci i młodzież zaprezentowała także Mamom z okazji ich święta krótkie przedstawienie. Wszystkim czas upłynął radośnie i owocnie. Wszyscy także wyrażali pragnienie kolejnego wspólnego spotkania.


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ