Bóg mnie wybrał...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Możemy porozmawiać...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Ufam Mu...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

W biegu do Pana...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

To dobra decyzja...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Boża radość...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Jestem piękna dla Pana...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Pan nas posyła...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

W każdej sytuacji Pan nam błogosławi...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Panie pomóż mi wybrać...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Chcę pójść za Tobą, Panie...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

CAŁUJĄC OBLICZE BOGA

18 czerwca 2017

W tym dniu, Postulantki i Nowicjuszki sióstr pallotynek uczestniczyły w dniu wspólnoty dla wszystkich sióstr Gniezna i okolic. Spotkanie odbyło się w naszym domu przy Hożej 31. Rozpoczęło się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zaproszonym gościem był o. Dariusz Galant z Lubonia, który wygłosił konferencję – zaświadczył jak bardzo Maryja zmieniła jego życie. Ojciec Dariusz przybył z obrazem Matki Bożej, który towarzyszył siostrom w kaplicy podczas modlitwy. Obraz pt. Całując oblicze Boga przedstawia Matkę Bożą z Dzieciątkiem.

Jest to niesamowicie prosta matka z dzieckiem na ręku. Maryja przytula dziecko całując i coś szepce do ucha. Przelewa na dziecko wszystkie swoje uczucia. Dziecko ma odwrócony wzrok i nie patrzy na matkę. Ma jasną twarz, na której odbija się światłość Boga. Jeszcze jeden szczegół w tym obrazie przyciąga uwagę widza – ręce Maryi. Są one potężne, mocne i nie pasują do tej delikatnej kobiety. Na tym obrazie wymalowany jest cały Traktat Ludwika Grignion de Monfort – traktat o prawdziwej relacji człowieka z Matką Bożą. Maryja bierze człowieka na ręce jak matka. Przyciąga człowieka do siebie, tak, ze człowiek wchodzi w Jej serce i pragnie się Jej poświecić. Trzyma mocno i nie wypuszcza tak, że nikt się nie wyrwie z Jej rąk. O. Dariusz zachęcał siostry do tego, by wejść w prawdziwą relację z Matką Bożą. Mówił, jak się do tego przygotować. Oddać i poświecić Jej wszystko. Być całkowicie do Jej dyspozycji, stać się Jej niewolnikiem, zdać się na Jej wolę. Poświęcić Matce Bożej swoje modlitwy i owoce duchowe. Naukę w Szkole Maryi proponował rozpocząć od przeczytania książki Wincentego Łaszewskiego Totus Tuus, Tota Tua, która jest swoistym kompendium do Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Ludwika Grignion de Monfort. Książka ta zawiera ważne rzeczy na dzisiaj, teraz i na czasy ostateczne. Następnie wysłuchać siedmiu konferencji z płyty CD, dołączonej do książki. I przeżyć 33 dni rekolekcji przygotowujących do oddania się Matce Bożej.

Po konferencji siostry trwały na adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówiły litanię do Serca Pana Jezusa, odśpiewały nieszpory. Następnie przeszły do refektarza na herbatę i ciastko. Ostatnim miejscem spotkania była sala teatralna, gdzie Postulantki i Nowicjuszki przygotowały drugi już odcinek programu z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich. Tym razem prowadzący próbowali odpowiedzieć na pytanie: dlaczego Pani Fatimska poprosiła o szczególne zawierzenie Jej Sercu Rosji? Dlaczego właśnie ten kraj miał i ma tak wielkie znaczenie w wypełnieniu wezwań Maryi? W dalszej części programu przedstawiono fakty związane z II objawieniem i reakcje najbliższego otoczenia pastuszków na wieści o nadprzyrodzonych zjawiskach.


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ