REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

29 lutego - 1 marca 2016

Elżbieta Bryłka i s. Jolanta Groszczyk przy pomocy nowicjuszki s. Justyny Radulskiej, i postulantki Moniki Graw, przeprowadziły w dniach 29.02-01.03.2016 r. rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie. Siostry z entuzjazmem i radością ukazały dzieciom, wychowawcom i rodzicom jak potężny i dobry jest Bóg, i jak piękne rzeczy dla nas stworzył, i jak bardzo dba o nas w każdej sekundzie życia. Przez obraz, modlitwę, śpiew i pytania siostry pobudzały zebranych do wdzięczności Bogu za wszystkie dary i zachęcały do takiej samej miłości i troski względem siebie nawzajem.

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ