POWITANIE SYMBOLI ŚDM W POWIDZU

17 kwietnia 2016

W niedzielę 17 kwietnia delegacja Sióstr Pallotynek wzięła udział w uroczystości powitania symboli Światowych Dni Młodzieży. Powitanie Krzyża ŚDM i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romai miało miejsce na lotnisku w Powidzu w tamtejszej 33. Bazie Lotnictwa Transportowego. Znaki ŚDM przyleciały do archidiecezji gnieźnieńskiej z Wrocławia. Na płycie lotniska symbole Światowych Dni Młodzieży oficjalnie powitał abp. Wojciech Polak Prymas Polski. W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele miejscowej władzy, dowództwo powidzkiej Bazy, duchowni, osoby konsekrowane, młodzież oraz rodziny.

Po uroczystości na lotnisku wszyscy udali się na jeden z powidzkich skwerów, gdzie znajduje się obelisk dedykowany Duchowi Świętemu. W tym dniu skwer ten został nazwany imieniem Światowych Dni Młodzieży.

Uroczystości w Powidzu zakończone zostały Mszą Świętą w powidzkim kościele parafialnym pw. Św. Mikołaja pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski. Po zakończonej Eucharystii miała miejsce kilkunastominutowa adoracja Krzyża i Ikony Matki Bożej. 

Fot. J. Andrzejewski


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ