Bóg mnie wybrał...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Możemy porozmawiać...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Ufam Mu...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

W biegu do Pana...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

To dobra decyzja...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Boża radość...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Jestem piękna dla Pana...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Pan nas posyła...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

W każdej sytuacji Pan nam błogosławi...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Panie pomóż mi wybrać...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Chcę pójść za Tobą, Panie...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

JUBILEUSZOWE ŚWIĘTOWANIE „GDZIE CHRZEST TAM NADZIEJA” GNIEZNO–POZNAŃ

13-16 kwietnia 2016

W dniach od 13 do 16 kwietnia 2016 roku Wspólnota Sióstr Pallotynek z Gniezna uczestniczyła w jubileuszowych obchodach 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Uroczystości jubileuszowe w archidiecezji gnieźnieńskiej zostały poprzedzone peregrynacją kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski przybyła do Gniezna. Modlitewne czuwanie przed obrazem rozpoczęło się wieczorem 13 kwietnia 2016 roku pod pomnikiem św. Wojciecha śpiewem pieśni ku czci Najświętszej Maryi Panny oraz modlitwą w intencjach Kościoła, Ojczyzny oraz rodzin naszej archidiecezji. Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej uroczyście powitał abp. Wojciech Polak Prymas Polski oraz biskupi, duchowni, osoby konsekrowane i mieszkańcy miasta. Następnie po uroczystym powitaniu wszyscy w procesji udali się do Kościoła pw. Świętej Trójcy, gdzie rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego. Po zakończonej Eucharystii wspólnie odśpiewano Apel Jasnogórski. Przez całą noc trwało modlitewne czuwanie przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej, w którym uczestniczyli alumni gnieźnieńskiego PWSD, osoby konsekrowane oraz mieszkańcy poszczególnych parafii. Natomiast rano 14 kwietnia odbyła się Msza Święta z udziałem osób konsekrowanych pod przewodnictwem o. Jacka Korsaka. 

Drugiego dnia tj. 14 kwietnia 2016 roku Siostry Pallotynki wzięły udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem legata papieskiego kard. Pietro Parolina z udziałem kardynałów, arcybiskupów, biskupów oraz władz państwowych na czele z prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Natomiast 16 kwietnia 2016 roku Siostry Pallotynki udały się na obchody rocznicy Chrztu Polski na Inea Stadion w Poznaniu, gdzie wspólnie siostrami pallotynkami z Poznania i uczestnikami obchodów dziękowały Bogu za łaskę chrztu oraz dar wiary, którym obdarowani zostali nasi przodkowie. Modlitewne spotkanie na stadionie było podzielone na II części. Pierwsza część spotkania rozpoczęła się od zawiązania wspólnoty poprzez wspólną modlitwę i śpiew pieśni uwielbienia. Następnie miała miejsce uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem legata papieskiego kard. Pietro Parolina z udziałem Episkopatu Polski. Podczas Eucharystii dwie młode kobiety przyjęły sakramenty inicjacji chrześcijańskiej, czyli chrzest święty, bierzmowanie i Komunię świętą.

W drugiej części spotkania na poznańskim stadionie Siostry Pallotynki wzięły udział w koncercie Jubileuszowym, musical „Jezus Chrystus Super Star”. 

Zdjęcia z Katedry – fot. J. Andrzejewski


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ