Bóg mnie wybrał...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Możemy porozmawiać...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Ufam Mu...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

W biegu do Pana...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

To dobra decyzja...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Boża radość...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Jestem piękna dla Pana...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Pan nas posyła...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

W każdej sytuacji Pan nam błogosławi...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Panie pomóż mi wybrać...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

Chcę pójść za Tobą, Panie...

Duszpasterstwo Powołań Sióstr Pallotynek

CZUWANIE W ŁAGIEWNIKACH

9 kwietnia 2016

Postulantka i nowicjuszka z wychowawczynią, jako delegacja sióstr z naszego Domu w Gnieźnie wzięła udział w nocnym czuwaniu modlitewnym, które w dniach 9/10 kwietnia 2016 r. po raz jedenasty odbyło się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Czuwanie zostało zorganizowane przez s. Consolatę Majewską. Tematem przewodnim był aktualnie przeżywany Rok Miłosierdzia Bożego. Na czuwanie przybyło ok. 1000 naszych współpracowników misyjnych, przyjaciół, dobrodziejów oraz delegacje sióstr pallotynek z różnych wspólnot. Czuwanie rozpoczęło się Aktem Zawierzenia Miłosierdziu Bożemu, które prowadził bp Jan Zając, biskup krakowski. Następnie uczestnicy czuwania zgromadzili się przed bazyliką w Łagiewnikach i przeszli przez Bramę Miłosierdzia. Przejście przez Bramę było duchowym powrotem do źródeł Chrztu świętego oraz odkryciem na nowo skarbu naszej wiary.

Nabożeństwu przewodniczył ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Program czuwania był bardzo bogaty w treści związane z Miłosierdziem Bożym. Pierwszą konferencję wygłosił ks. prof. Czesław Parzyszek SAC, pobudzając serca słuchających do coraz głębszego zawierzenia się i ogarnięcia przez Boże Miłosierdzie. Następnie rozpoczęło się nabożeństwo: Przyjdź do źródła Bożego Miłosierdzia. Po krótkiej prelekcji ks. Jana Antoła, pt. „Obmyj mnie Panie i napełnij łaską”, mającej na celu zrozumienie na nowo, czym jest Chrzest św. w życiu każdego chrześcijanina oraz nawiązującej do 1050 rocznicy Chrztu Polski wierni uroczyście odnowili przyrzeczenia chrzcielne. Kolejnym punktem programu był koncert grupy młodych solistów, którzy chóralnym wykonaniem najpiękniejszych utworów sakralnych i patriotycznych wprowadzili wiernych w atmosferę duchowej zadumy i przypomnieli o najwznioślejszych momentach z historii narodu polskiego. Po koncercie kolejną konferencję wygłosił ks. dr Albert Glaeser wzywając za św. s. Faustyną Kowalską do ponownego, ciągle nowego zaufania Miłosierdziu Boga. O północy odbyła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana, której przewodniczył ks. prof. Czesław Parzyszek SAC, homilię wygłosił ks. dr Albert Glaeser. Bezpośrednio po Mszy Świętej każdy uczestnik czuwania miał możliwość otrzymania indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Kolejnym punktem programu była Droga Miłosierdzia, podczas której czuwający zagłębiali się w obecność Miłosierdzia Bożego w historii zbawienia, a następnie rozesłanie pod hasłem „Mów całemu światu o Moim Miłosierdziu” (Dzienniczek, nr 1046). Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny zakończyły czuwanie.

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ