WAKACJE W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ

Wyobraź sobie prawdziwy górski szałas w Tatrach.

Wstajesz rano, jesz śniadanie i ruszasz w drogę tatrzańskimi szlakami.

Przydadzą Ci się dobre buty, mapa polskiej część Tatr i peleryna – nie boisz się przecież byle mżawki… Ze szczytów podziwiasz cudowne widoki! A te piękne obrazy kierują Twoje myśli do Stwórcy tego piękna przyrody. Wędrujesz zatem z Jezusem: w programie dnia nie może zabraknąć wspólnej modlitwy oraz Mszy Świętej. Wieczorem, zmęczony, wracasz do szałasu i możesz posilić się wspólnotowo przygotowanym posiłkiem: na zwykłej kuchence gazowej bądź przy ognisku czy prawdziwym kominku. Długie wieczory nie mogą trwać bez akompaniamentu gitary oraz religijnych i turystycznych piosenek. Trzaskające iskry sprzyjają też refleksjom oraz rozmowom na poważne czy mniej poważne tematy :))

Mapka:

Jeśli marzysz o zobaczeniu wschodu lub zachodu słońca w górach, wystarczy, że o odpowiedniej porze wyjdziesz na podwórko. Być może zaskoczy Cię baca przeprowadzający tuż za ogrodzeniem swoje stado owiec…

A teraz wyobraź sobie, że to wszystko staje się rzeczywistością… Te wszystkie atrakcje mogą być także Twoim udziałem. Co więcej! Nie odbędą się, jeśli Ciebie zabraknie… Czekam zatem na Twoje zgłoszenie! Zapraszam na wspaniałą przygodę, która może być dla Ciebie niezwykłą i niezapomnianą szkołą życia.

OTWARTA REJESTRACJA

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ