SZUKAM, SZUKAM ALE…

Nie ma cenniejszego skarbu niż Bóg, który jest Miłością.

Zapewne każdy z nas szuka, wypatruje szczęścia i wiele razy pojawia się na horyzoncie coś, co wydaje się, że nim jest. Jednak nie wszystko złoto, co się świeci – mówi polskie przysłowie.

Podobną prawdę przedstawiły 23 lutego 2019 r. w Mielżynie postulantki i nowicjuszki Sióstr pallotynek w sztuce pt. Poszukiwanie najcenniejszego skarbu.

W tę podróż, wraz z główną bohaterką – dziennikarką, która robiła wywiad do gazety wybrali się podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie. W sztuce postulantki i nowicjuszki pokazały, że w pogoni za szczęściem można łatwo zgubić to, co daje je naprawdę, a wiec Miłość, że zamiast niej w centrum życia można postawić pieniądze, dom, karierę, wiedzę.

Warto zadać sobie pytanie: Co dla mnie jest największym skarbem? Obyśmy powtórzyli za św. Pawłem i dziećmi z Mielżyna: największym z nich jednak jest miłość.

Postulantka Ewelina Nowaczyk


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ