ŚWIĘTOWANIE Z DON VINCENZO

27 stycznia 2019

Tego dnia w Domu pod lasem Siostry Pallotynki gościły świeckich członków, dobroczyńców i sympatyków Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Z okazji Uroczystości Św. Wincentego Pallottiego, która miała miejsce przed kilkoma dniami, zaproszeni goście wzięli udział w Eucharystii, sprawowanej przez Ks. Huberta Wiśniewskiego, kapłana Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W czasie homilii celebrans zaznaczył, iż ważne jest, by żyć TU I TERAZ. Szczęścia nie osiąga się myśląc o przeszłości albo wybiegając w przyszłość, lecz całym sercem przeżywając swoją teraźniejszość i pamiętając o celu wszelkich naszych działań – o Panu Bogu.

Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy udali się do siostrzanego refektarza, aby tam jako jedna rodzina pallotyńska: starsi i młodzi, rodzice i dzieci, kapłan i siostry oraz świeccy zasiąść do wspólnego stołu. Dzielenie się radością z daru charyzmatu pallotyńskiego miało swoje przedłużenie w części artystycznej przygotowanej przez wspólnotę postulancko-nowicjacką. Na sali teatralnej wystawiono prawdziwy międzynarodowy teleturniej Pallotiada 2019, w którym udział wzięły najmłodsze członkinie Zgromadzenia z pomocą publiczności. Po pełnych emocji zmaganiach teleturniej wygrała Pani Zosia z Białorusi i Srebrzysta Mewa z plemienia Takito. Cóż więcej o tym napisać? Trzeba to przeżyć samemu!

Na zakończenie wspólnego świętowania goście mogli wylosować świętego Patrona na rok 2019. Praktyka ta była często zalecana przez Pallottiego. Don Vincenzo zachęcał, by po obraniu sobie Patrona: po pierwsze – modlić się do niego, po drugie – zgłębiać wiedzę o nim i czytać jego pisma; po trzecie – naśladować cnoty, którymi szczególnie się odznaczał.

Może i Ty zechcesz wybrać Patrona na rok 2019? Razem ze św. Wincentym Pallottim i całym Niebem zachęcamy: zaprzyjaźnij się ze świętym!

Nowicjuszka s. Katarzyna Gruca


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ