JASEŁKA W „DOMU POD LASEM”

18 stycznia 2019

W tym dniu postulantki przygotowały nowicjuszkom i wszystkim siostrom naszego domu niespodziankę w sali teatralnej. Swoją obecnością zaszczycił nas Ksiądz Biskup Bogdan Wojtuś. Postulantki wystawiły jasełka pod tytułem „ W poszukiwaniu najdroższego skarbu”. Historia zaczyna się od telefonicznej rozmowy Agnieszki (wnuczki i dziennikarki) z babcią, która zaprasza dziewczynę na Wigilię, lecz wnuczka nie ma czasu na takie rzeczy. W krótkim czasie dziennikarka otrzymuje polecenie od szefowej, aby napisać artykuł na temat: Co jest najdroższym skarbem w życiu? Dziennikarka postanawia udać się do Centrum Handlowego, aby porozmawiać z ludźmi na ten temat. Na początku zauważa dresiarę, dla której jak się okazuje, najważniejszą w życiu jest „forsa”. Pani filozof z Uniwersytetu Jagiellońskiego zauważa, że pytanie „co jest dla niej największym skarbem” nie jest takie proste i pogrąża się w filozoficzne rozmyślania, z których ciężko coś zrozumieć. Nagle pojawia się dziecko i odpowiadając na pytanie dziennikarki opowiada bajkę o piratach, którzy znaleźli skarb i o tym, że mama często nazywa ją swoim skarbem. Dalej dziennikarka spotyka zakochaną kobietę, dla której najważniejszym skarbem jest jej ukochany Krzyś, do którego tak się śpieszy, że nie ma czasu na długie rozmowy.

Jak w każdym centrum handlowym nie brak i tu sprzedawców, dla których ich towar, w naszym przypadku perfumy, są największym skarbem. Kolejny rozmówca - poeta w zachwycie mówi, że „dobre serce – to skarb wielki, większy niż złoto świata całego”. Na samym końcu dziennikarka spotyka staruszkę, dla której największym skarbem jest miłość, bo patrząc wstecz: na czas wojny i prześladowań uświadamia, że bez miłości ona by nie przeżyła. Agnieszka zaskoczona tymi odpowiedziami, zastanawia się w jakim kierunku podąża i nagle uświadamia, że bardzo tęskni za rodziną i że chcę pojechać do babci na Wigilię. Cała historia kończy się pogodną rozmową babci i wnuczki, podczas której Agnieszka zapewnia, że przyjedzie do babci.

Mam nadzieję, że ta historia pomoże i ci znaleźć największy skarb.

Postulantka Helena Jurszo


(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

NASZ ZAŁOŻYCIEL

Św. Wincenty Pallotti

Naszym Założycielem jest Święty Wincenty Pallotti. Żył w latach 1795–1850. Miejscem jego kapłańskiej i apostolskiej działalności był przede wszystkim Rzym gdzie podejmował wiele posług.

Ks. Wincenty Pallotti zmarł w Rzymie w opinii świętości 22 stycznia 1850 roku. Sto lat później, 2 stycznia 1950 roku papież Pius XII zaliczył go do grona błogosławionych. Papież Jan XXIII w dniu 20 stycznia 1963 roku podczas trwania Soboru Watykańskiego II, ogłosił błogosławionego Wincentego Pallottiego świętym jako Apostoła Rzymu i patrona Apostolatu Ludzi Świeckich. Święty Wincenty został też patronem Papieskiego Związku Misyjnego Księży.

Czytaj więcej...

O NAS

Nasz charyzmat

Dzisiaj istniejemy w wielu krajach świata, jako zgromadzenie międzynarodowe. Podejmujemy prace na misjach i w Polsce. Prowadzimy m.in. przedszkola, dom dziecka, domy pomocy społecznej, katechizację, prace parafialne i duszpasterskie. Spotykamy się w ramach grup i rekolekcji z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Gdziekolwiek jesteśmy, staramy się przeżywać swą codzienność według krótkich dewiz Założyciela:

  • Ad Infinitam Dei Gloriam! - Dla Nieskończonej Chwały Bożej
  • Ad Destruendum Peccatum! - Dla Zniszczenia Grzechu
  • Ad Salvandas Animas! - Dla Zbawienia Dusz

Czytaj więcej...

KONTAKT

SPOŁECZNOŚĆ